Sayın Bakanımız Bülent TÜFENKCİ Bölge Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ, Karkamış Sınır Kapısının resmi açılışı için bulunduğu Gaziantep'te GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Sayın Bakanımız Bülent TÜFENKCİ, “Gaziantep'in sanayide gelişmiş olması, üretim ve ticaretin merkezi olması, Türkiye için çok önemli. Dolayısıyla ticaretin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için içerisinde bulunduğu yakın coğrafya ile çok güçlü bağları ve ticari yolları olması tartışmasız" dedi.
Karkamış Gümrük Kapısının kısa zamanda yerel imkanları da devreye sokarak bölge ticaretine ve Gaziantep ticaretine büyük bir katkı verdiğini anlatan Sayın Bakanımız Bülent TÜFENKCİ, Karkamış Gümrük Kapısının "A sınıfı" statüsüne yükseltilerek ihracat ve ithalata hazır hale geldiğini dile getirdi ve şöyle konuştu. "Karkamış Gümrük Kapısı, Gaziantep'in ve bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilen güzel, butik ve işlevsel bir kapı oldu. Yanında tır parkları da oluşturarak lojistik firmalarımızın hem bekleme sürelerini sağlıklı şekilde geçirmelerini hem de şoför ve diğer çalışanların daha rahat vakit geçirebilmeleri planlandı. İnşallah tır parkı için pazartesi valilik, ihalesini gerçekleştirecek. Modern, işlevsel bir kapı haline gelecek. Bir yandan ticareti kolaylaştırırken bir yandan gümrük kapılarındaki denetimlerimizi artırarak insan kaçakçılığı ve diğer kaçakçılıkları önleme çalışmaları yapıyoruz” dedi.