BÖLGE MÜDÜRÜMÜZ SAYIN BAYRAKTAR'IN YENİ YIL MESAJI

Sayın Mehmet Tuncay BAYRAKTAR'ın Yeni Yıl Mesajı

31 Aralık 2019Bölge Müdürümüz 
Sayın Mehmet Tuncay BAYRAKTAR'ın Yeni Yıl Mesajı
“Bölge Müdürlüğümüz ve bağlı müdürlüklerinde görev yapan çok değerli meslektaşlarım, çalışma arkadaşlarım; yaşadığımız son yıllar; kendimiz adına, Bakanlığımız adına ve ülkemiz adına güzel ve keyifli olduğu kadar üzüldüğümüz olayları da yaşadığımız yıllar oldu. Bundan sonra da farklı olmayacak aslında. Milletimizin milli ve manevi tarihi misyonu, bizi her türlü zorluğun üstesinden gelmemizde gücümüzün kaynağı. Ne mutlu böyle bir milletin ferdi olmaktan gurur duyanlara ve bunun gereğini yapanlara. Gereği diyoruz çünkü bulunduğumuz coğrafya tarihi misyonumuz nedeniyle tembelliğe ve korkaklığa asla toleransı olmayan bir coğrafya. Tarih burada hızlı akıyor ve yazılmaya hep devam ediyor. Fert olarak bize düşen sadece bu duruma uygun bir yaşam kültürüne sahip olmak ve sonraki nesillerimize bunları aktarabilmek. 
Sevgili mesai arkadaşlarım; Bulunduğunuz Gaziantep, Kilis,  Şanlıurfa ve Adıyaman illerimizde, Bakanlığımızın yüksek misyonu ve vizyonu doğrultusunda faaliyetlerinizi sürdürdüğünüz ve Bölge Müdürlüğümüz adına da çok önemli bir temsil örneği verdiğiniz için hepinize takdirlerimi sunuyorum. 
Gerçekleştirdiğimiz tüm işlemlerin sağlıklı, güvenli olarak yürümesinde önemli payı olan ve usulsüz işlem peşinde olanlar için korkulu bir kabus olma yetisine sahip Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüklerimizin ve bağlı Bölge Amirliklerimizin faaliyetlerini, 
Tasfiyelik eşyaların bir an önce ekonomiye kazandırılmasında rekor üstüne rekor kıran Tasfiye İşletme Müdürlüklerimizin faaliyetlerini, 
Zor şartlar altında Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekat bölgelerine açılan gümrük kapılarımızda, buralardaki devlet faaliyetleri için İnisiyatif alarak fedakarca ve her türlü tehdide boyun eğmeden görevlerini  yapan Gümrük Müdürlüklerimizin faaliyetlerini,
Büyük bir takdirle takip ediyor ve kendilerinin de bu görevleri yerine getirmenin manevi hazzını yaşadıklarına inanıyorum.
Bulunduğumuz bölge müdürlüğü faaliyet alanında özellikle Gaziantep ilimizin ihracatının yarısını, yani 4 milyar dolarlık bir ihracatı az bir personel sayısıyla gerçekleştirdiniz. Bu sonuç bölgemizde ve sınırlarımızda yaşanılan bunca zorluk içinde ancak bir iftihar vesilesi olabilir. Bu enerji ve yüksek potansiyelinizle 2020 yılına da damganızı vuracağınıza olan inancımı yinelemek istiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılınızı kutluyor ve yeni yılın, birliktelik anlayışıyla başarı, huzur ve mutluluk harcını birlikte kardığımız ve Allahın yardımıyla bunları birlikte yaşayacağımız bir yıl olmasını diliyorum. 
Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
                             
                          M. Tuncay BAYRAKTAR
             GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü